13 Nisan 2020 Pazartesi 23:59 Türkiye

TÜRKİYE KORONA VİRÜS'TEN NE ZAMAN KURTULUR? MERAK EDİLEN SORUNUN CEVABI

Türkiye Korona Virüs'ten ne zaman kurtulur? Merak edilen sorunun cevabı

Korona Virüs'ten Türkiye ne zaman kurtulur? Korona Virüs tüm dünyada ölümlere neden olurken, Türkiye'de can almaya devam ediyor. Asıl soru ve merak edilen ise Covid-19 (Korona Virüs) Türkiye'den hangi tarihte, ne zaman kurtulacak..

Korona Virüs ülkemizi ne zaman terk edecek. Korona Virüs yüzünden oluşan panik, insanların artık bu ölümcül virüsün Türkiye'yi ne zaman terk edeceği ile ilgili sorulara cevap aramasına neden oluyor. Peki Korona Virüs Türkiye'yi ne zaman terk edecek?

 

Çin'in Vuhan kentinden sıçrayarak tüm dünya ülkelerini kasıp kavuran ölümcül virüs Korona, Türkiye'de de ne yazık ki canlar almaya devam ediyor. Bill Gates gibi isimler Korona Virüs'ün etkisinin ne zaman azalacağı ile ilgili bazı öngürülerde bulunsada, ölümcül virüsün ne zaman, hangi tarihte insanlığa zararsız hale geleceği konusunda hiç kimse net bir şey söyleyemiyor.

 

Kimileri Korona Virüs'ün aşısı bulundu, ilacı bulundu desede, bu konuda da tıbbi çalışmaların nereden bakılırsa bakılsın bir yıldan fazla bir zaman içerisinde aşı ve ilacın toplumlara sunulabileceğini söylüyor.

 

Kısacası Korona Virüs'ün Türkiye'de yada dünyada oluşan etkisinin kısa bir süre içerisinde ortadan kalkacağı yönünde bir bilimsel açıklama yok. Bu durum, ölümcül Covid 19 virüsünün varlığını uzun bir süre ensemizde hissedeceğimiz anlamına geliyor. Bu nedenle Korona Virüs'ten korunmak için tedbirli olmak, hijyen kurallarına dikkat etmekten başka bir çaremiz yok. Ta ki tıp, bu virüsü tamamen yok edecek etkili bir ilaç yada aşı buluna dek.. 

DİĞER HABERLER