17 Nisan 2017 Pazartesi 19:02 Türkiye

SAMKON GENEL BAŞKANI SEZGİN GÜMÜŞ, 16 NİSAN REFERANDUM SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçlarını değerlendirdi

SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan referandum seçim sonuçları ile ilgili açıklamada bulundu. Sezgin Gümüş, seçim sonuçları ile ilgili yaptığı açıklamada, "Ülkemiz sıkı bir demokrasi sınavından geçti" dedi.

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) Genel Başkanı Sezgin Gümüş, 16 Nisan 2017 referandum seçim sonuçlarının ülkeye hayırlar getirmesini diledi. 

 

Sezgin Gümüş, referandum seçim sonuçları ile ilgili yaptığı dönemde 16 Nisan'da tarihi bir döneme tanıklık edildiğini kaydederek, Türkiye'nin sıkı bir demokrasi sınavından geçtiğini söyledi.

 

SEZGİN GÜMÜŞ: KAZANAN TÜRKİYE


Yapılan 16 Nisan referandum seçiminde Evet oyu verenin de Hayır oyu verenin de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğuna dikkat çeken SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

 

"Ülkemiz sıkı bir demokrasi sınavından geçti. Süreç içinde oluşan husumetleri geride bırakıp artık yeni sistemle geleceğe kolkola nasıl yürüyebiliriz onun yolunu aramalıyız.  Sonuç ne olursa olsun referandum seçiminde Evet verende Hayır verende aziz milletimizin şerefli birer evladıdır. Artık millet olarak tefrik olunup küçülen Türkiye'yi değil birleşip büyüyen Türkiye'yi yaratmalıyız. Zira küçülen Türkiye'de hiç birimize yer yok ancak birleşerek büyüteceğimiz Türkiye'de hepimize ziyadesiyle yer var. Kazanan EVET diyenler değil Türkiye olmalıdır anlayışıyla, milletimizin mübarek oylarıyla ortaya çıkan tablonun milletimize, ülkemize ve bütün mukaddesatımıza hayırlar getirmesini diliyorum."

DİĞER HABERLER