18 Nisan 2017 Salı 14:20 Türkiye

KEMAL KILIÇDAROĞLU GRUP TOPLANTISINDA REFERANDUM SEÇİMİ İLE İLGİLİ KONUŞTU

Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısında referandum seçimi ile ilgili konuştu

Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandum seçim sonuçları ile ilgili partisinin bugün gerçekleşen grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında 16 Nisan referandum seçim sonuçları ile ilgili sert açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandum seçimi sonrası partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu grup toplantısı konuşmasında YSK'ya ateş püskürdü. 

 


Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı açıklamada 16 Nisan referandum seçimi ile ilgili Yüksek Seçim Kurulu'nun mühürsüz oylarla ilgili aldığı kararı sert sözlerle eleştirdi.  

 

Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında referandum seçiminde mühürsüz oyları geçerli sayan Yüksek Seçim Kuruluna ateş püskürdü.

 

Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında yaptığı konuşmanın satır başları şöyle:

 

"Siz Anayasa'ya mı yoksa onların istediklerine göre mi karar veriyorsunuz. Kanun mühürsüz oy pusulalarının geçersiz olduğunu söylüyor. Takdir hakkını vermiyor. Takdir hakkını veren kim Türkiye Büyük Millet Meclisi. Siz 11 kişi kendinizi ne sanıyorsunuz da TBMM'nin iradesine karşı geliyorsunuz. Bu referandum şaibeli bir referandumdur. Maç oynanırken kural değiştirilmez. Bu seçimin adı mühürsüz seçimdir. Anayasa Mahkemisi mühürsüz oy pusulası ve zarfla kullanılan oyların geçersiz sayılacağını söylüyor. Yüksek Seçim Kurulu ne diyor, geçerli sayılır. Yüksek Seçim Kurulu, Anayasa Mahkemesini takmıyorum diyor. Yani diyor ki, ben maçın ortasında bana bir talimat gelirse hem hakami hem oyunun kurallarını değiştiririm diyor. Var mı böyle bir adalet sistemi. Hakim dediğiniz kişi, yargıç dediğin kişi hukukun üstünlüğüne göre karar verir. Siz üstünlerin hukukuna göre karar veriyorsunuz. O koltuklardan indireceğiz sizleri. Mühür yazıların altına basılır, zarflara basılır. Mühür sözün bittiği yerdir. Mühür sona erdirmektir. Mühür insanlık tarihi kadar eskidir. Mühür aynı zamanda hakkın güvencesidir. Siz bütün bu gerçekleri redederek mühürsüz oy pusulalarını, mühürsüz zarfları geçerli kabul ediyorsunuz. İnancımızda da mühür çok önemlidir. Şimdi ben mühürü saymıyorum diyorsunuz, bu doğru değil sayın arkadaşlarım. O nedenle bu seçimin mührü yoktur, sağlıklı iradesi yoktur, milli irade tecelli etmemiştir, sabote edilmiştir. Bütün araştırmalarda bütün makalelerde bu seçimin mühürsüz seçim olduğunu bütün dünya kabul edecektir. Üsküdar'ı geçen, çalınan atını geri alan Köroğlu'dur. Tarih çalınan atını geri alan Köroğlu'nu yazar. Tarih atı çalan hırsızları hiç bir zaman yazmaz."

DİĞER HABERLER