26 Nisan 2017 Çarşamba 11:36 Türkiye

FETÖ'YE 81 İLDE ŞAFAK OPERASYONU: BİN 9 MAHREM İMAM GÖZALTINA ALINDI

FETÖ'ye 81 ilde şafak operasyonu: Bin 9 mahrem imam gözaltına alındı

FETÖ'ye 81 ilde şafak operasyonu: Bin 9 mahrem imam gözaltına alındı. Türkiye geneli 81  il de FETÖ'nün Emniyet yapılanmasına yönelik yapılan operasyonlarda bin 9 mahrem imamın gözaltına alındığı açıklandı.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından FETÖ terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonlar kapsamında bu sabah saatlerinde 81 şehirde operasyonlar yapıldı.  

 

Ankara merkezli  operasyonlarda FETÖ'nün Emniyet Teşkilatlarında ki 'Mahrem İmamları gözaltına alındı. 


FETÖ/PDY  terör örgütüne yönelik  8 bin 500 polis eşliğinde Türkiye geneli 81 şehri kapsayan operasyonlarda şu ana dek 72 il de Fethullahçı terör örgütünün bin 9 mahrem imamı yakalandı.  


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yapılan operasyonlarla ilgili verdiği bilgide  "Adına mahrem imamlar dediğimiz ve neredeyse alternatif bir emniyet yapılanması ortaya koymaya çalışan, devletin kendi kurallarını hiçe sayan ve bu konuda kendi gündemini ve kendi taleplerini dile getirmeye çalışan bir yapıyı hem açığa çıkartmanın hem deşifre etmenin hem de çökertmenin çalışmasının en önemli adımı bu sabah 81 il de yapılan operasyonlarla gerçekleştirilmiştir.  Bu sabah 81 ilde operasyon gerçekleştirilmiştir. Halen devam etmektedir. Şu ana kadar 72 ilde bin 9 mahrem imam gözaltına alınmıştır." dedi. 

DİĞER HABERLER