02 Mayıs 2017 Salı 14:10 Türkiye

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN AK PARTİ'YE ÜYELİK TÖRENİNDE KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'ye üyelik töreninde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'ye üyelik töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'ye üye oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da AK Parti Genel Merkezinde AK Parti'ye 979 gün sonra tekrar üye oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'ye tekrör üye olması ile ilgili Ankara'da düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 27 Ağustos 2014 tarihinde milletimiz tarafından Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmem nedeniyle ayrıldığım, kurucusu olduğum partime, yuvama, sevdama aşkıma bugün yeniden dönüyorum" dedi.

 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'da AK Parti'ye üye olması ile ilgili düzenlenen törende yaptığı konuşmanın satır başları şöyle.

"27 Ağustos 2014 tarihinde milletimiz tarafından Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmem nedeniyle ayrıldığı  kurucusu olduğum partime, yuvama, sevdama aşkıma bugün yeniden dönüyorum. Tam 979 gün sonra bu hasret sona eriyor. Bugün burada bir kez daha selamün aleyküm diyerek heyetinizin içiresine tekrar dahil oluyorum. 16 Nisan anayasa değişikliği ile Cumhurbaşkanlarının parti üyeliği yasasının değiştirilmesi ve yasağın kaldırılmasını şuan da değerlendiriyor ve partime tekrar üye oluyorum. Bu ayrılık sadece bir resmi ayrılıktı, aramızdaki mesafe sadece mevzuat ile ilgiliydi. Gönüllere sınır çizmek gönüllere duvar örmek mümkün değil. Hizmetlerimizde ayrımcılık yapmadık, yapmıyoruz ve yapmayacağız. AK Parti'nin başarısını anlamak istemeyenler hep başka yerlere bakıyorlar. Millete baksalar geçtiğimiz 15 yılın başarısını anlayacaklar. Milletimizin Cumhurbaşkanlığı Külliyesine kendi evine sahip çıkması karşısında kendilerine çeki düzen verdiler. Gelmem diyen kim varsa Beştepe'nin yolunu öğrendi. Yasin Börü ve arkadaşları sokaklarda alçakca katledildi. Millitemizden aldığımız güçle ülkemizi siyasi krizden çıkartıp 1 Kasım seçimlerine götürdük. Bu süreçte terör eylemleri arttı. Ceylanpınar'da iki polisimiz evlerinde uyurken katledildi. Bu bizim için bardağı taşıran son damla oldu. Çukur eylemleri dediğimiz olaylar bu dönemde ortaya çıktı.Bu imtihanların hepsinden yüz akıyla çıktık. Siyasi istikrarı tekrar tesis ettik. Türkiye yıllardır ekonomi ve demokrasiyi güçlendirmek için çalışan AK Parti iklimine tekrar kavuştu.FETÖ'nün tasfiyesi ile ilgili ciddi mesafe aldık. 15 Temmuz'da asker elbisesi giymiş FETÖ'cü teröristler ülkemizi işgal etmeye kalkıştı.Milletimizin canı pahasına verdiği bir mücadeleyi, düşünün 29 gün bu millet sabahlara kadar 81 vilayette uyumadı. Gece gündüz demeden bu millet uyumadı. FETÖ başta olmak üzere terör örgütleri ile mücadelenin kararlı bir şekilde yürütülmemesi halinde başımıza neler geleceğini 15 Temmuz'da gördük. Takiyenin bu kadar başarılı yapıldığı bir başka örgüt yoktur. Bizim burada kalkıpta bu ne dedi şu ne dedi buna bakamayız. ülkede hukuk vardır yargı çalışmaktadır. Zaman zaman arkadaşlara söylüyorum önünüze gelip ağlanlar olabilir. Acırsak acınacak hale geliriz bu gerçeği de görmemiz gerek. Uygulananları gördük, yaşananları gördük. Bu millete bu devlete karşı yapılan darbe girişiminin dünyada benzeri yoktur. Pensilvanya'da ki terörist başı 170 ülkeyi yönettiğini söylüyor.Bütün bu soru işaretlerinin cevabını bulmamız gerekiyor. 

DİĞER HABERLER