20 Nisan 2017 Perşembe 14:02 Türkiye

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DÜNYA ÇOCUKLARINA NAZIM HİKMET ŞİİRİ İLE SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya çocuklarına Nazım Hikmet şiiri ile seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya çocuklarına Nazım Hikmet şiiri ile seslendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Çocuklarını ağırladığı külliyede çocukların öldürülmemesi çağrısında bulunarak Nazım Hikmet Ran'ın Hiroşima şiirinden bölümler okudu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Çocuklarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ağırladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Çocuklarına Hazım Hikmet'in şiirini okuyarak seslendi. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Dünya Çocuklarını külliyede misafir etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada çocuklara seslendi. 


Erdoğan, Suriye'de çocukların kimyasal silahlarla öldürüldüğünü belirterek, "Süriye'de kimyasal silanhlarla öldürülen ikiz çocukların babasını ülkeme davet ettim Hatay'da ağırladım. Dünya basını bu olay karşısında ne dedi acaba. Çocuklara yönelik yardım ve sağlık faliyetleri yürütüyoruz. Çocukların olduğu yerde biz başka bir ölçü aramayız. Biz çocuklar yaşasın istiyoruz, Çocuk masumiyeti karşısında yumuşamayacak hiç bir kalp yoktur. 23 Nisan Milli Egemenlik Çocuk Bayramımıza iştirakiniz için hepinize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, külliyede yaptığı konuşmanın başında ise dünya çocuklarına Nazım Hikmet Ran'a ait Hiroşima şiirinde geçen 'Benim sizden kendim için hiçbir şey istediğim yok.Şeker bile yiyemez ki kâat gibi yanan çocuk. Çalıyorum kapınızı,teyze, amca, bir imza ver. Çocuklar öldürülmesin şeker de yiyebilsinler.' dizelerini okudu

DİĞER HABERLER