29 Nisan 2017 Cumartesi 18:12 Spor

SAMSUNSPOR'UN YENİ STADI NE ZAMAN BİTECEK, İLK MAÇ NE ZAMAN OYNANACAK

Samsunspor'un yeni stadı ne zaman bitecek, ilk maç ne zaman oynanacak

Samsunspor'un 33 bin 919 kişilik yeni stadı ne zaman bitecek, ilk maç ne zaman oynanacak. Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, Tekkeköy ilçesinde bitme sürecine giren yeni stadyumu basın mensuplarına tanıttı.

Samsunspor'un heyecanla tamamlanmasını beklediği 33 bin 919 kişilik yeni stadyumunda artık sona doğru yaklaşıldı. Samsunspor Kulübü Başkanı Erkurt Tutu, Samsunsporlu taraftarlarında biran önce hizmete girmesini beklediği yeni stadı basın mensuplarına tanıttı. 

 

Samsun'da görev yapan gazetecilerle birlikte Samsunspor'un yeni stadyumuna giderek incelemelerde bulunan Erkurt Tutu, burada gazetecilere bilgiler verdi.  Erkurt Tutu, 33 bin 919 kişi kapasiteli yeni stad ile ilgili verdiği bilgide, "Yeni stat, locaları, alışveriş merkezi ve 33 bin 919 kişilik kapasitesi ile Samsunspor'a ekonomik olarak büyük katkısı olacak. Statta belki Bandırmaspor maçını oynayabiliriz. Bunun için çalışmalarımızı yapıyoruz ama asıl hedefimiz maçlarımızı gelecek sezon burada oynamak" dedi.

 


Erkurt Tutu, yaptığı açıklamalarda ayrıca Samsunspor Kulübü yöneticileri ile teknik kadro arasında sorun olduğu yönünde ki iddialara da cevap verdi.  Samsunspor Kulübü Başkanı Tutu, bu konu ile ilgili yaptığı açıklamada da şunları dile getirdi.

"Takımın başında güvendiğim, inandığım bir isim varken neden böyle bir şey yapayım? Bizim büyütülecek sorunlarımız yok. Bizim sorunlarımız her kulüpte olacak şeyler. Osman Özköylü ligimizin en iyi hocalarından birisi. Hocamızla 2,5 yıllık sözleşme var. Yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz. Sezon sonunu hocamızla oturur konuşuruz. Ne yapılması gerekiyorsa da yapılacaktır."


Öte yandan Samsunspor'un yeni stadında Erkurt Tutu ile birlikte incelemelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Dursun Türk de Samsunspor'un yeni stadının hem mimarisi hem de içindeki yaşam alanlarıyla Türkiye'de yapılan diğer statlardan farklı olduğunu, tamamlandığında muhteşem bir eserin ortaya çıkacağını söyledi.

DİĞER HABERLER