17 Nisan 2017 Pazartesi 14:00 Spor

SAMSUN'DA DENİZ DOLGUSU ÜZERİNE YAPILAN GOLF SAHASI DÜNYADA İLK TÜRKİYE'DE TEK

Samsun'da deniz dolgusu üzerine yapılan golf sahası dünyada ilk Türkiye'de tek

Samsun'da deniz dolgusu üzerine yapılan golf sahası dünyada ilk Türkiye'de tek. Samsun'da Büyükşehir Belediyesi tarafından deniz dolgusu üzerine yapılan golf sahası, golf sporu tutkunlarının büyük ilgisini çekiyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından deniz dolgusu üzerine yapılan golf sahası dünyada tek, Türkiye'de ise ilk olma özelliği taşıyor.

 

Samsun'da Batı Park dolgu sahası üzerinde yapılan golf sahası, golf tutkunlarının büyük ilgisini çekiyor. Samsun'da golf sahasının açılışı 15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın katılımı ile yapılmıştı. 15 Temmuz'dan bu yana golf sahasının 250 profesyonel sporcuyu ağırladığı bildirilirken, tesislerde aynı zamanda 85 kişi de golf sporu dersi aldı. 


                                                        
Samsun Golf Sahasının 300 dönümlük bir alana kurulu olduğunu açıklayan yetkililer, "Samsun Golf Sahası özelliği itibari ile deniz dolgusu üzerinde dünyada tek, Türkiye'de ise ilktir. Toplam 9 çukurlu olan golf sahası, uluslararası turnuvalar için 18 çukurlu hale getirilecek. Bunun için saha genişliği 650 dönüme çıkarıldı. Yapılacak çalışmalar sonrası 18 çukurlu golf sahasını da 18 Temmuz 2018 tarihinde hizmete açmayı planlıyoruz" dedi.

 

                                    

                   

DİĞER HABERLER