11 Mart 2017 Cumartesi 14:44 Spor

SAMSUN, SAMSUNSPOR ANITINI SEÇİYOR TANITIM VİDEOSU

Samsun, Samsunspor Anıtını seçiyor tanıtım videosu

Samsun, Samsunspor Anıtını seçiyor tanıtım videosu. Samsun'un Canik ilçe Belediyesi Samsunspor’un 20 Ocak 1989'da Malatya deplasmanına giderken geçirdiği trafik kazasında hayatlarını kaybeden futbol şehitleri için yapacağı 4 farklı anıt projesini taraftarların seçimine sundu.

Anıt için çalışmalarını hızlandıran Canik Belediyesi, kazada hayatını kaybeden futbol adamlarını ölümsüzleştirmek için yapılacak anıt ortaya konan ve farklı yerlerden gelen onlarca proje arasından öne çıkan dört farklı anıt projesini Samsun kamuoyunun ve taraftarların beğenisine sundu. Anıt projesine özel bir internet sayfası açan Canik Belediyesi, en çok beğenilen anıt projesini hayata geçirecek.

 

‘İSİMLERİ ÖLÜMSÜZLEŞECEK’

 

Canik Belediyesi olarak o elim kazada yaşamlarını yitiren değerli isimlerin hatıralarını yaşatmak istediklerini belirten Başkan Genç, "20 Ocak ve bizim için acıyı ifade eden, hatırlatan kara bir gün. Bundan tam 28 yıl önce Samsunspor'umuzun Malatya deplasmanına giderken, Havza yakınlarında geçirdiği ve Teknik Direktörümüz Nuri Asan, futbolcularımız Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve şoförümüz Asım Özkan'ı kaybettiğimiz bugünü unutmamız asla mümkün değil. İnşallah yapacağımız anıtla bu isimleri ölümsüzleştireceğiz" dedi.

 

‘EN KISA SÜREDE YAPILACAK’

Anıt için bugüne kadar bir çok girişimin olduğunu, ancak bir türlü gerçekleştirilmediğini ifade eden Başkan Genç, "Bugüne kadar bu anıtın yapılmasını arzu ederdik. Ancak gelinen noktada bu anıt yapılamadı. Biz de Canik Belediyesi olarak sorumluluk alarak, bu anıt işini üstlendik ve projemizi hazırladık. Bu konu ile ilgili 2 Ocak 2017 tarihli Meclis Toplantımızda karar aldık. Söz konusu kaza alanının mülkiyeti Karayolları'nda. Biz izin için gerekli müracaatları yaptık. Eğer gerekli izin konusunda bir sorun çıkmadığı takdirde inşallah Samsun halkının, Samsunspor taraftarlarının beklediği, olmasını arzu ettiği bu anıtı en kısa sürede şehrimize kazandıracağız" diye konuştu.

DİĞER HABERLER