19 Nisan 2017 Çarşamba 21:50 Siyaset

MHP SAMSUN İL BAŞKANI TANER TEKİN: 2019'DA MHP İKTİDAR OLACAK

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 2019'da MHP iktidar olacak

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 2019 yılında yapılacak genel ve yerel seçimlerde MHP'nin iktidar olacağını açıklayarak, "Türkiye Cumhuriyetini ülkücüler yönetecek" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 2019 yılında yapılacak genel ve yerel seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 

2019 yılında yapılacak genel ve yerel seçimlere değinen Taner Tekin, ülkücülerin iktidar olacağını ve Türkiye Cumhuriyetini yöneteceğini dile getirererk şöyle konuştu.

 

"MHP Allah’ın izniyle 2019’da Türkiye'de milli devletin kurulmasında, Milliyetçi iktidarın oluşmasında büyük bir katkı sağlayacaktır ve bu uğurda sorumluluk almıştır. 2019 yılında yapılacak olan genel ve yerel seçimlerde hatta Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Milliyetçi Ülkücü Hareketin mührü vurulacak ve Allah’ın izniyle ülkücüler iktidar olup Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetecek. Bunun önüne geçmeye ise ne FETÖ’nün, ne PKK’nın, nede aramızdan ayrılan üç beş tane koltuk meraklısının gücü yetmeyecektir. "

 

MUHALİFLERİN AMACI BİZİ BÖLMEK

 

MHP içerisinde muhalif kanad adı altında hasımlık yapanların olduğunu kaydeden Taner Tekin, "Bunların amacı bizi bölmek, ayrıştırmak ve parçalamak. Referandum seçimi sonrası partimizden istifa ederek başka siyasi oluşumlar içerisine girmek için çalışma başlattılar. 48 yıllık geçmişi olan bu kutlu hareket daha önce bu senaryoları görmüştür. Ülkücüyü ülkücü ile ayrıştırmaya çalıştılar. Bugün ise aynı merkezden organize edilen kirli senaryoyu hayata geçirmeye çalışıyorlar. Dün başaramadılar bugün de sizler başaramayacaksınız. Bu kirli senaryonun figüranlığını yapanlara diyorum ki,  MHP köklü bir çınar ağacıdır. Gün gelir sonbahar’da yaprak döker ancak bahar gelince yeniden filizlenir. Kuruyan dalları var ise onlarda teker teker budanır ve daha güçlü bir çınar ağacı olur. İşte bu yüzden ülkücülerin birlik ve beraberliğini kimsenin bozmasına müsaade etmeyeceğeyiz" dedi.

 

Öte yandan MHP Ladik ilçe kongresinde Başkanlığa Cüneyit Özgen yeniden seçildi. 

DİĞER HABERLER