18 Nisan 2017 Salı 14:15 Siyaset

KEMAL KILIÇDAROĞLU ÇOK SERT KONUŞTU: TARİH ATI ÇALAN HIRSIZLARI HİÇ BİR ZAMAN YAZMAZ

Kemal Kılıçdaroğlu çok sert konuştu: Tarih atı çalan hırsızları hiç bir zaman yazmaz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandum seçimini değerlendirdiği grup toplantısında, "Üsküdar'ı geçen, çalınan atını geri alan Köroğlu'dur. Tarih çalınan atını geri alan Köroğlu'nu yazar. Tarih atı çalan hırsızları hiç bir zaman yazmaz." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandum seçimi sonrası partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Atı alan Üsküdar'ı geçti' sözlerine çok sert karşılık verdi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, referandum seçimi sonrası partisinin bugün ki grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Atı alan Üsküdar'ı geçti' sözlerine karşılık vererek, "Üsküdar'ı geçen, çalınan atını geri alan Köroğlu'dur. Tarih çalınan atını geri alan Köroğlu'nu yazar. Tarih atı çalan hırsızları hiç bir zaman yazmaz." diyo konuştu.

 

Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan referandum seçimlerinde milli iradenin tecelli etmediğini de belirterek grup toplantısı konuşmasında şunları dile getirdi. 

 

"Siz Anayasa'ya mı yoksa onların istediklerine göre mi karar veriyorsunuz. Kanun mühürsüz oy pusulalarının geçersiz olduğunu söylüyor. Takdir hakkını vermiyor. Takdir hakkını veren kim Türkiye Büyük Millet Meclisi. Siz 11 kişi kendinizi ne sanıyorsunuz da TBMM'nin iradesine karşı geliyorsunuz. Bu referandum şaibeli bir referandumdur. Maç oynanırken kural değiştirilmez. Bu seçimin adı mühürsüz seçimdir. Anayasa Mahkemisi mühürsüz oy pusulası ve zarfla kullanılan oyların geçersiz sayılacağını söylüyor. Yüksek Seçim Kurulu ne diyor, geçerli sayılır. Yüksek Seçim Kurulu, Anayasa Mahkemesini takmıyorum diyor. Yani diyor ki, ben maçın ortasında bana bir talimat gelirse hem hakami hem oyunun kurallarını değiştiririm diyor. Var mı böyle bir adalet sistemi. Hakim dediğiniz kişi, yargıç dediğin kişi hukukun üstünlüğüne göre karar verir. Siz üstünlerin hukukuna göre karar veriyorsunuz. O koltuklardan indireceğiz sizleri. Mühür yazıların altına basılır, zarflara basılır. Mühür sözün bittiği yerdir. Mühür sona erdirmektir. Mühür insanlık tarihi kadar eskidir. Mühür aynı zamanda hakkın güvencesidir. Siz bütün bu gerçekleri redederek mühürsüz oy pusulalarını, mühürsüz zarfları geçerli kabul ediyorsunuz. İnancımızda da mühür çok önemlidir. Şimdi ben mühürü saymıyorum diyorsunuz, bu doğru değil sayın arkadaşlarım. O nedenle bu seçimin mührü yoktur, sağlıklı iradesi yoktur, milli irade tecelli etmemiştir, sabote edilmiştir. Bütün araştırmalarda bütün makalelerde bu seçimin mühürsüz seçim olduğunu bütün dünya kabul edecektir. Üsküdar'ı geçen, çalınan atını geri alan Köroğlu'dur. Tarih çalınan atını geri alan Köroğlu'nu yazar. Tarih atı çalan hırsızları hiç bir zaman yazmaz."

DİĞER HABERLER