22 Nisan 2017 Cumartesi 18:55 Siyaset

FUAT KÖKTAŞ: 23 NİSAN'IN DÜNYA ÜZERİNDE BENZERİ YOK

Fuat Köktaş: 23 Nisan'ın dünya üzerinde benzeri yok

Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 23 Nisan 2017 Pazar günü kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yayınladığı mesajda, "23 Nisan dünya üzerinde benzeri bulunmayan milli bayramımızdır" dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 97'inci yılının kutlanacağını açıklayarak, Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan'ı kutladı.

 


23 Nisan'ın aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin de kuruluş yıl dönümü olduğunu hatırlatan Fuat Köktaş, mesajında şunları dile getirdi.

 

 "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 97'inci yılında milli egemenliğimizin kabulünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Gücünü milletinden alan Türkiye Büyük Millet Meclisi, dün olduğu gibi bugün de, milletinin hizmetinde görevini hassasiyetle sürdürmektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş ve bu önemli gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünya üzerinde benzeri bulunmayan bir anlayışla iki farklı ve önemli unsuru bir arada taşıyan milli bayramımızdır. Bu iki önemli unsur milletimiz ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızdır.  Bizler, geleceğimiz olan çocuklarımızın gözlerinizdeki ışıltıdan aldığımız güç ile yarınları inşa ediyoruz. Çünkü onların berrak zihinleri, coşkulu kalpleri, aydınlık hayalleri Türkiye’nin en büyük güvencesidir. Bu düşüncelerle dünyadaki çeşitli ülke çocuklarının katılımıyla kutlanan tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Millî Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum." 

DİĞER HABERLER