26 Nisan 2017 Çarşamba 18:56 Siyaset

CHP 16 NİSAN REFERANDUM SEÇİM SONUCU İÇİN AİHM'E BAŞVURACAK

CHP 16 Nisan referandum seçim sonucu için AİHM'e başvuracak

CHP 16 Nisan referandum seçim sonucu için AİHM'e başvuracak. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 16 Nisan referandum seçiminde mühürsüz oyların geçerli sayılması ile ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) başvuracak.

CHP, 16 Nisan'da yapılan referandum seçim sonuçlarına yönelik itirazlarını sürdürüyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, halk oylaması seçim sonuçları ile ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuru yapacaklarını açıkladı. 

 

16 Nisan'da yapılan halk oylaması seçiminin ardından Yüksek Seçim Kurulu'nun mühürsüz oyları geçerli sayması sonrası harekete geçen CHP'nin seçim sonuçlarına yaptığı itiraz red edilmişti. CHP itirazının red edilmesi sonrası Danıştay'a da başvurarak itirazda bulunmuş ancak bu itirazda red edilmişti. 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, CHP MYK toplantısı sırasında yaptığı açıklamada 16 Nisan referandum seçim sonuçları ile ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuracaklarını açıkladı. 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Böke,  16 Nisan'da yapılan referandum seçimi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Mühürsüz bir seçimin ardından, gayrimeşru bir referandum sonucuyla karşı karşıyayız. Bütün vatandaşlarımızın hakkını, hukukunu savunmak bizim için önceliktir. Bu sebeple önümüzdeki dönemde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvuru yapacağımızı paylaşmak istiyorum." dedi.
 

DİĞER HABERLER