19 Nisan 2017 Çarşamba 13:00 Siyaset

BAŞBAKAN YILDIRIM, CHP'NİN SEÇİM SONUÇLARINA YAPTIĞI İTİRAZ İLE İLGİLİ KONUŞTU

Başbakan Yıldırım, CHP'nin seçim sonuçlarına yaptığı itiraz ile ilgili konuştu

Başbakan Yıldırım, CHP'nin seçim sonuçlarına yaptığı itiraz ile ilgili konuştu. Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti 116'ıncı Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında CHP'nin 16 Nisan 2017 referandum seçim sonuçları ile ilgili yaptığı itirazı değerlendirdi. 

Başbakan Binali Yıldırım, CHP'nin referandum seçim sonucuna yaptığı itiraz ile ilgili yaptığı açıklamada, "Milletin kabul ettiğini sen kabul etmezsen ne yazar. Millete fatura çıkaracağına başarısızlığı kendinde ara" dedi.

 

16 Nisan 2017 günü gerçekleşen referandum seçimi sonrası Yüksek Seçim Kurulu, mühürsüz oyları kabul etme kararı almıştı. CHP Genel Başkanı Kemal KIlıçdaroğlu ise Yüksek Seçim Kurulu'nun referandum seçiminde mühürsüz oyların geçerli sayılacağı yönünde ki kararına tepki göstererek, itiraz edeceklerini açıklamıştı.


CHP 16 Nisan referandum seçim sonuçlarına itiraz ederken Başbakan Binali Yıldırım ise bu itiraz ile ilgili açıklama yaptı.  AK Parti 116'ıncı Genilletilmiş İl Başkanlığı toplantısında konuşan Başbakan Yıldırım, CHP'nin yapılan seçime gölge düşürmeye çalıştığını söyledi. Başbakan Binali Yıldırım, referandum seçiminde özellikle Doğu ve Güneydoğu illerinden yüksek orande Evet oylarının çıkmasını da değerlendirerek, "Doğu ve Güneydoğu terör örgütlerinin çağrılarına prim vermedi" dedi.


CHP'nin referandum seçim sonuçlarına yaptığı itirazın, oy veren vatandaşlara haksızlık olduğunu belirten Binali Yıldırım, AK Parti 116'ıncı Genilletilmiş İl Başkanlığı toplantısında yaptığı konuşmada şunları dile getirdi.

 

"Milletin kabul ettiğini sen kabul etmezsen ne yazar. Millete fatura çıkaracağına başarısızlığı kendinde ara. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 50 milyona yakın insanımızın sandığa giderek oyunu kullandığı bir seçime gölge düşürme çabası hem üzücüdür hem de büyük talihsizliktir. Bir anamuhalefet partisi başkanının siyasette her türlü sonucun sokakta değil, sandıkta olduğu gerçeğini bilmesi gerekir"

DİĞER HABERLER