21 Nisan 2017 Cuma 13:35 Siyaset

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ SAMSUN'DA CHP'YE YÜKLENDİ: MIZIKCILIK YAPMA

Bakan Çağatay Kılıç Samsun'da CHP'ye yüklendi: Mızıkcılık yapma

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,16 Nisan referandum seçimi sonrası teşekkür ziyaretleri kapsamında geldiği Samsun'da CHP'ye yüklenerek, "Seçimi kaybedip mızıkcılık yapma" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,16 Nisan referandum seçiminin ardından Samsun'a gelerek AK Parti Canik ve Tekkeköy İlçe Başkanlıklarını teşekkür ziyaretleri gerçekleştirdi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan'ın da hazır bulunduğu ziyaretlerde Bakan Çağatay Kılıç, referandum seçim sonuçlarına itiraz eden CHP'yi eleştirdi.


Yükkek Seçim Kurulu'nun 16 Nisan referandum seçim sonuçları ile ilgili kararını verdiğini açıklayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, buna rağmen CHP'nin sonuçlara itiraz etmeye devam ettiğini söyledi. 


CHP'nin referandum seçiminin iptali için yaptığı başvurunun red edildiğini hatırlatan Çağatay Kılıç, AK Parti Canik ve Tekkeköy İlçe Başkanlıklarına yaptığı ziyaretlerde gerçekleştirdiği konuşmasında, "Yüksek Seçim Kurulu 16 Nisan referandum seçim sonuçları ile ilgili kararını vermiştir. Milletimizinde sandıkta vermiş olduğu karar açıktır. Artık bunun tartışması yoktur, bu konu bizim için kapanmıştır.  16 Nisan tarihinde yapılan halk oylaması evet lehine sonuçlanmıştır. 16 Nisan akşamından beri anamuhalefetin başını çektiği birtakım çevreler sanki farklı bir sonuç varmış gibi veya farklı bir sonuç olmuş gibi birtakım konuşmalar yapıyorlar. Yüksek Seçim Kurulunun ortaya koymuş olduğu karar açıktır. Milletimizin sandıkta vermiş olduğu karar açıktır. Bunun tartışması yoktur, bu konu artık kapanmıştır" dedi.

 


AK Parti Tekkeköy ve Canik İlçe Başkanlıklarına yaptığı ziyaretlerde ayrıca AGİT'in 16 Nisan referandum seçimi ile ilgili raporuna da değinen Bakan Çağatay Kılıç,  "Halk oylamasında ülkemizde çeşitli kurumlar adına gözlemcilik yapanların ne kadar tarafsız olup olmadıkları konusunda da birtakım şeyler çıktı ortaya. CHP ve muhalif olanlara şunu söylemek istiyorum: Sığınmaya çalıştıkları gözlemcilerin ne paçavralarla hangi terör örgütüne destek vererek, daha doğrusu hangi terör örgütü ile poz verdiklerini sosyal medyada ve medyada gördük. Ben takdiri yüce milletimize bırakıyorum. Aziz milletimiz 16 Nisan'da Türkiye'nin geleceği ve hızlı şekilde ilerlemesi için bir karar vermiştir. Bu kararı göremeyen, görmek istemeyen, hatta hatta 'Bu sonuçları tanımıyoruz' diyen anamuhalefet partisinin genel başkanına sadece şunu söylüyorum: Bu sonuçları tanımamak demek milleti tanımamak demektir. Siz milleti tanımazsanız millet sizi hiç tanımaz" diye konuştu.

 

 

Bakan Akif Çağatay Kılıç, referandum seçimi sonrası CHP'nin tutumunu da şu sözlerle eleştirdi.

" Kaybedip de ondan sonra mızıkçılık yapmayacaksınız. Ben ne demiştim meydanlarda. Yedi kere kaybetti, sekizinciye gidiyor. Sekiz de oldu. Dokuz da olacak mı, hep beraber göreceğiz. Böyle enteresan bir şey. Burada bence CHP'nin kendine bakması lazım. Bir de dediler, 'Meclisten çıkacağız falan'. 2 saat sonra Mecliste kaldılar. Bu, AK Parti veya başka partinin meselesi değil, Türkiye'nin meselesiydi, Türkiye'nin ilerlemesi ve istikbal yürüyüşüydü. Türkiye kazanmıştır, tüm vatandaşlarımız kazanmıştır. 'Sandık sonucunu tanımıyorum' diyenlere sorun 'Sizin demokrasi anlayışının ve millete bakışınız nedir?' diye. Bizimki bellidir. Kimse de bize ders vermeye kalkmasın."

DİĞER HABERLER