20 Nisan 2017 Perşembe 15:29 Siyaset

AKİF ÇAĞATAY KILIÇ NTV CANLI YAYININDA AGİT'İN REFERANDUM RAPORUNU TEPKİ GÖSTERDİ

Akif Çağatay Kılıç NTV canlı yayınında AGİT'in referandum raporunu tepki gösterdi

Akif Çağatay Kılıç NTV canlı yayınında AGİT'in referandum raporunu tepki gösterdi. Gençlik ve Spor Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, AGİT'in referandum seçimi ile ilgili yayınladığı rapora tepki gösterdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, NTV canlı yayınında AGİT'in 16 Nisan referandum seçimi ile ilgili yayınladığı rapora tepki göstererek önemli açıklamalarda bulundu.

 


Bakan Çağatay Kılıç, NTV canlı yayınında CHP'nin seçim sonuçlarını tanımadığına yönelik açıklamalarına da sert tepki gösterdi. 


Yüksek Seçim Kurulu'nun 16 Nisan referandum seçim sonuçlarına yapılan itirazları kabul etmediğini hatırlatan Bakan Kılıç, CHP'nin 'Bu seçim sonuçlarını tanımıyorum' şeklinde ki açıklamasına,  "Bunun altını çizerek söylüyorum, seçim sonuçlarını tanımıyoruz sözü bu millete hakarettir ve kabul edilemez bir sözdür. Düşünebiliyor musunuz, siz sandığa gideceksiniz, bir kampanya yapacaksınız, onun sonucunda belli bir oy çıkacak, birisi galip gelecek, birisi kazanamayacak. Yani birinin tezi kabul görecek, diğerininki görmeyecek. Tezi kabul görmeyen kişi çıkacak, kendisinin tezinin hilafına oy kullananlara hakaret edecek ve seni tanımıyorum diyecek, bu olmaz. 8'inci kez oldu aynı şey, bakalım 9’uncuda gider mi, gitmez mi göreceğiz" diyerek yanıt verdi.

 

 


NTV canlı yayınında AGİT'in referandum seçimi ile ilgili raporuna da değinen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bu konu ile ilgili de şunları dile getirdi.

"Peki, bu gözlemciler tarafsız mı? Bir paçavranın önünde, terör örgütünün sözde bayrağı önünde resim veren, internette Türkiye aleyhinde konuşmaları bulunan kişi tarafsız olabilir mi? Bu kişi Türkiye’de gelip gözlemcilik yapıyor. Şimdi bu gözlemciliği Türkiye Cumhuriyeti’nin Ana Muhalefet Partisinin tüm milletvekilleri Genel Başkanından en alt kademesine kadar şunu söylemeli: ‘Sen tarafsız değilsin, bu ülkede seçim gözlemciliği yapamazsın.’ Biz zaten söylüyoruz. Ama burada bu duruşu ortaya koymak gerekiyor. Halk oylaması sürecinde Almanya’da, Hollanda’da, Avusturya’da farklı şeyler oldu. Şimdi gidip de oralarda kampanyayla ilgili konuşacak değilim artık, o defter kapandı. Ama buradaki haksızlıkları görmeyip, ondan sonra Türkiye ile ilgili öyle oldu böyle oldu demek, bunlar doğru değil. Yani bakanlarımızın, milletvekillerimizin konuşmalarını iptal ediyorlar, sonra gelip burada gözlemcilik yapan kişilerin doğru gözlemci olduğunu söyleyenler oluyor; bu yanlış"

DİĞER HABERLER