20 Nisan 2017 Perşembe 20:04 Siyaset

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ FUAT KÖKTAŞ SEÇİM SONUCUNA İTİRAZ EDEN CHP'Yİ ELEŞTİRDİ

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş seçim sonucuna itiraz eden CHP'yi eleştirdi

Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, CHP'nin 16 Nisan referandum seçiminde sandıktan çıkan sonucu kabul etmediğini belirterek, "Ne zaman milletin kararına saygı duyarlarsa o zaman iktidar olurlar" dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 16 Nisan referandum seçim sonuçlarına itiraz eden CHP'yi eleştirdi. Fuat Köktaş, CHP'nin sandıktan çıkan sonuca itibar etmediğini söyledi. 

 

AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş, 16 Nisan'da yapılan referandum seçimi ile birlikte Türkiye'nin vesayet ve statüko sisteminden kurtulduğunu açıkladı. Yapılan Halk Oylaması sonrası CHP'nin seçim sonucuna ilişkin yaptığı itirazı de eleştiren Ffuat Köktaş, "CHP milletimizin sandıkta verdiği karara hala itibar etmiyor, ne zaman milletin kararına güvenirlerse, saygı duyarlarsa o zaman onlara iktidar yolu gözükür. 16 Nisan'da değişim sürecini başarıyla tamamlayan Türkiye artık vesayet ve statüko sisteminden kurtulmuş, ayağındaki son prangayı da çözmüştür" dedi.

 

Gerçekleştirdiği Halk Buluşmasında vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Fuat Köktaş, burada yaptığı açıklamada 16 Nisan referandum seçimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti'nin seçimden seçime değil her zaman saha da olduğunu vurgulayan Köktaş, Halk Buluşmasının da bunun bir örneği olduğuna dikkat çekti.

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 16 Nisan referandum seçim sonucunu kabul etmediğini dile getiren Fuat Köktaş, şunları dile getirdi.

"CHP milletimizin sandıkta verdiği karara hala itibar etmiyor, ne zaman milletin kararına güvenirlerse, saygı duyarlarsa o zaman onlara iktidar yolu gözükür. 16 Nisan'da değişim sürecini başarıyla tamamlayan Türkiye artık vesayet ve statüko sisteminden kurtulmuş, ayağındaki son prangayı da çözmüştür.  Bundan sonra koalisyonlar tarihe gömülecek, tek başına güçlü iktidarlar ülkenin başına yönetime gelerek daha hızlı karar alınacak ve ülkenin kalkınmasınaki engeller daha rahat aşılacaktır. Yüksek Seçim Kurulu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk oylamasını seçim sonuçlarını resmi olarak açıklamasından sonra muhtemelen liderimiz, parti kurucumuz, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'da parti ile bağını kuracak, parti üyeliğini gerçekleştirecektir. Seçim sonuçları teşkilatların her kademelerinde tekrar analiz ediliyor, değerlendiriliyor. Bu değerlendirmeler sonucunda da yol haritamızı tekrar belirleyerek 2019'a ciddi bir şekilde hazırlanacağız ve 2019'un daha güçlü ve daha başarılı geçmesi için her seçimde olduğu gibi seçim bittiğinin ertesi gün yine çalışmalarımıza başladık. Her zaman ifade ediyoruz, biz seçimden seçime değil, her zaman sahada ve milletimizin arasındayız."

DİĞER HABERLER