04 Mayıs 2017 Perşembe 15:46 Samsunspor

SAMSUNSPOR KÜMEDE KALACAK MI: OSMAN ÖZKÖYLÜ AÇIKLAMA YAPTI

Samsunspor kümede kalacak mı: Osman Özköylü açıklama yaptı

Samsunspor kümede kalacak mı: Osman Özköylü açıklama yaptı. Samsunspor Teknik Direktörü OSman Özköylü, kümede kalabilmeleri için 6 puan almaları gerektiğini söyledi.

Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, 3 haftada en az 6 puan almaları gerektiğini aksi halde kümede kalmalarının zorlaşacağını açıkladı. 

 

Samsunspor'un kümede kalıp kalmayacağı ile ilgili açıklamalarda bulunan Osman Özköylü, Giresunspor ile yapacakları maçtan 3 puan almak istediklerini belirterek, "Kümede kalabilmek için son üç haftada en az 6 puan almamız gerekiyor. Bunun için rakiplerimizin alacakları sonuçta çok önemli. Önümüzdeki iki haftada hedefi olan, son haftada ise düşme hattındaki rakibimizle oynayacağız. Bu maçlardan 6 puan aldığımızda ligde kalmayı garantileriz diye düşünüyorum" dedi.


Giresunspor maçında cezası biten Mustafa Sevgi ve Hasan Kılıç'ın oynayacağını vurgulayan Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, Eskişehirspor karşısında aldıkları 6-1'lik yenilginin ise kendisini üzdüğünü söyledi.  Eskişehirspor maçında oyuncularının istediği mücadeleyi veremediğini bunun sonucunda farklı bir mağlubiyet aldıklarını ifade eden Osman Özköylü, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

 

"Eskişehir maçında aylardır çok iyi yaptığımız sistem oyununu hiç yapmadık. Sistem ve uygulama anlamında hiçbir şey doğru değildi. Oyuncuların bireysel oynama gayreti bizi bu durama soktu. Bu tabii ki sonucun en büyük faktörlerinden biri oldu. Mustafa Sevgi ve Hasan Kılıç'ın cezası bitti, takıma dönüyor. Kenan Karışık ve Ahmet Burak Solakel ise sezonu kapattı. İkisinin de sakatlığı çok ciddi. Artık bu saatten sonra o eksikmiş, bu eksikmiş, mazeret aramadan kendi oyun sistemimizi doğru uygulayarak ve buna sadık kalarak oynamamız gerekiyor. Çünkü biz sistem takımıyız, yıldız oyunculardan kurulu takım değiliz. Kazandığımız maçları ve aldığımız puanları sistemin getirisi olarak aldık. Takım olarak tekrar ayağa kalkmak için Giresunspor maçını kazanmamız gerekiyor." 

DİĞER HABERLER