02 Mayıs 2017 Salı 19:29 Samsun Haber

İSHAK TAŞÇI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AK PARTİ'YE ÜYE OLMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

İshak Taşçı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'ye üye olması ile ilgili açıklama yaptı

İshak Taşçı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'ye üye olması ile ilgili açıklama yaptı. Samsun'un Atakum ilçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'ye yeniden üye olması ile ilgili açıklama yaptı.

Samsun'un Atakum ilçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'ye üye olması ile ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye'yi güzel günler bekliyor" dedi.

 


İshak Taşçı, yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'ye tekrar üye olmasından büyük mutluluk duyduklarını belirtti. 


Taşçı,  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 21 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak AK Parti Olağanüstü Kongresinde partinin başına geçeceğini de vurgulayarak, "Milletimiz liderini partisiyle tekrar buluşturdu.  Siyasete girdiği ilk günden itibaren milleti için mücadele eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı döneminde bir süre, kurucusu olduğu ve sevdam diye adlandırdığı partisinin başına dönüyor. Bu gelişme biz AK kadroları fazlasıyla mutlu etti, gururlandırdı. Hizmetlere, projelere, yatırımlara yani Türkiye’nin değişimine ve gelişimine hız katacaktır. Türkiye’yi güzel günler bekliyor. Bunan inancımız tamdır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, yeniden AK Parti kadrolarına katılması ve önümüzdeki günlerde kurucusu olduğu partinin başına geçecek olması ülkemize, milletimize, partimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.


Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, yaptığı açıklamada ayrıca şunları dile getirdi.

"AK Parti, sadece bir siyasi hareket değil, Türkiye’nin daha da güçlenmesi için mücadele eden bir davadır. Bu davanın kurucusu, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, aynı şekilde bu davanın değişmez lideridir. Eski anayasa, Cumhurbaşkanı olmanın şartı olarak siyasetten kopmayı önümüze koyuyordu. 16 Nisan’da gerçekleştirilen referandum ve anayasamızda yapılan 18 maddelik değişiklikten birisi, Cumhurbaşkanına, partisinin başında olma imkanı da veriyor. Yani milletimiz, referandumda verdiği ‘evet’ oylarıyla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yeniden resmi olarak davasının başında olma imkanını verdi"
 

DİĞER HABERLER