03 Mayıs 2017 Çarşamba 21:13 Samsun Haber

ERDOĞAN TOK'TAN HEMŞEHRİ DERNEKLERİNE MİKRO MİLLİYETÇİLİK UYARISI

Erdoğan Tok'tan hemşehri derneklerine mikro milliyetçilik uyarısı

Erdoğan Tok'tan hemşehri derneklerine mikro milliyetçilik uyarısı. Samsun'un İlkadım İlçe Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, mikro milliyetçilik uyarısında bulunarak, "Mikro milliyetçilik Samsunluluk ruhuna zarar veriyor" dedi.

Samsun'un İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, mikro milliyetçiliğe izin vermeyeceklerini açıkladı. Erdoğan Tok, kendisini ziyaret eden hemşehri dernekleri ile yaptığı görüşmede, mikro milliyetçilik yerine Samsunluluk ruhunun kullanılması gerektiğini vurguladı.  

 

Samsun'da bulunan hemşehri dernekleri için önceliğin Samsun olması gerektiğini söyleyen Erdoğan Tok,  "Samsun birçok ilden göç alan bir şehir ve en yoğun nüfusun yaşadığı ilçe olan İlkadım İlçemiz de dolayısıyla yoğun göç almış bir ilçe. Trabzon, Giresun, Ordu, Rize, Artvin, Gümüşhane, Amasya, Tokat gibi yakın şehirlerin yanı sıra büyük şehirlerden de çok sayıda göç almakta. Tam da bu noktada biz yöneticiler ve hemşehri derneklerinin en önemli sorumluluğu mikro milliyetçiliğe izin vermeden tüm vatandaşlarımızı Samsunlu olma bilinciyle donatarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektir" dedi.

 

 

Havza ve Köyleri Severler Derneği, İkizceliler Derneği, Gümüşhane Kelkit Özen Köyü Dernek üyeleri ve Gebililer Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerini makamında ağırlayan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, mikro milliyetçilik anlayışının hemşehrilik ruhuna aykırı olduğunu da dile getirerek, "Hemşehri dernekleri Samsunluluk çatısı altında bir ve beraber olmalıdır" diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER