27 Nisan 2017 Perşembe 14:22 Sağlık

SAMSUN'DA LÖSEMİ HASTASI ELA ASEL SENAÇ İÇİN ARANAN İLİK İSRAİL'DE BULUNDU

Samsun'da lösemi hastası Ela Asel Senaç için aranan ilik İsrail'de bulundu

Samsun'da lösemi hastası Ela Asel Senaç için aranan ilik İsrail'de bulundu. Samsun'da lösemi tedavisi gören Ela Asel Senaç'a ilik müjdesi geldi.

Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde lösemi tedavisi gören Ela Asel Senaç'a, İsrail'de bulunan uygun ilik nakledilecek.

 

Samsun'da tedavi gören lösemi hastası minik kız çocuğu Ela Asel Senaç için aranan uygun ilik nihayet bulundu. Lösemi hastası Senaç için İsrail İlik Bankasından müjdeli haber geldi. İsrail'de bulunan İlik Bankası, Samsun'da lösemi tedavisi gören Ela Asel Senaç için uygun iliğin bulunduğunu aileye haber verdi. 

 

Çorum'da yaşayan Halit-Dilek Senaç çifti, 9 ay önce rahatsızlanan 21 aylık bebekleri Ela Asel'i Çorum Devlet Hastanesine götürdü. Yapılan tetkiklerde kan değerleri düşük çıkan bebeğin lösemi olduğundan şüphelenilmesi üzerine, aile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde yönlendirildi.

 

Merkezin Çocuk Hastalıkları Hastanesi Hematoloji Bölümünde tedaviye alınan Ela Asel'e, yapılan kontrollerde akut lenfoblastik lösemi teşhisi konuldu. Ela Asel bebeğe kemoterapi uygulanmasının yanı sıra uygun ilik için arayış başlatıldı.

 

Aileye sevinçli haber, İsrail'deki ilik bankasından geldi. Aile, şimdi heyecanla İsrail'den gelecek iliğin nakledileceği günü bekliyor. Anne Dilek Senaç ise yaptığı açıklamada, "Çok mutluyuz. Bebeğimiz için umudumuz hep vardı. İnşallah ilik bir an önce gelir ve kızım sağlığına kavuşur." ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER