22 Nisan 2017 Cumartesi 19:53 Magazin

SAMSUN'DA ÇILGIN MATEMATİKÇİ AYDIN CERİT, 3 ADAM PROGRAMINA KATILDI

Samsun'da çılgın matematikçi Aydın Cerit, 3 Adam programına katıldı

Samsun'da çılgın matematik soruları ile gündeme gelen Aydın Cerit, TV8'de yayınlanan 3 Adam programına katıldı.Aydın Cerit 3 Adam programında hazırladığı matematik sorusu ile Eser Yenenler ve İbrahim Büyükak'ı şaşkına uğrattı.

Samsun'da emekli matematik öğretmeni Aydın Cerit, hazırladığı çılgın matematik sorusu ile TV 8'de yayınlanan 3 Adam programına katıldı. 

 

3 Adam programının sunucusu Eser Yenenler, Aydın Cerit'in hazırladığı metametik sorusunu 19 Mayıs tarihine kadar çözene bir ev, bir dükkan ve bankada birikmiş olan parasını ödül olarak vereceğini söyledi.  


Eser Yenenler, Aydın Cerit'e "Metamatik adına böyle bir farkındalık yarattığınız için teşükkür ediyorum" dedi.

 

Eser Yenenler, canlı olarak yayınlanan 3 Adam programında Aydın Cerit'e, "Tepkiler nedir. Bu soruyu sorduğunuzda ne oldu. Eşiniz nasıl karşıladı" diye sordu.

 

3 Adam'a katılan Aydın Cerit, hazırladığı matematik sorusunu çözene ev, dükkan ve bankada ki parasını ödül olarak vermeyi tahahüt ettikten sonra eşi ile sorunlar yaşadığını belirterek, "Biraz ayrı kaldık" cevabını verdi. 


İbrahim Büyükak'da Aydın Cerit'in proğramda "Peki hocam yangeyle olan problemi nasıl çözeceksiniz" diye sordu. Aydın Cerit, daha sonra canlı yayında hazırladığı matematik sorusunu açarak gösterdi. İbrahim Büyükak, Aydın Cerit'in gösterdiği soru karşısında şaşkınlığa dönerken, Eser Yenenler" de "Yenge hocamızı eve alın bunu bilme ihtimalimiz yok" dedi.

 

 

Aydın Cerit kendi hazırladığı matematik sorusunun cevabını ise iki haftada çözdüğünü belirterek,  3 Adam programında "Burada bir şey söylemek istiyorum. Bu matematik sorumdan dolayı bir  profösör benim için paranoya olmuş dedi. Aklım başımda çok şükür" açıklaması da yaptı. 

 

Eser Yenenler'de Aydın Cerit'e "Hocam siz şuan Türkiye'nin en çok izlenen gece şovunda matematik konuşmamazı sağlıyorsunuz. Siz paranoya iseniz hepimiz öyleyiz" diyerek Aydın Cerit'e destek verdi. 

 

DİĞER HABERLER