03 Mayıs 2017 Çarşamba 17:15 Güncel

YUSUF ZİYA YILMAZ'DAN KAÇAK YAPI UYARISI: ASLA GEÇİT VERİLMEYECEK

Yusuf Ziya Yılmaz'dan kaçak yapı uyarısı: Asla geçit verilmeyecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,  Atakum Belediyesi'ne yaptığı ziyarette Samsun'da kaçak yapılaşmaya asla geçit vermeyeceklerini açıkladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, kaçak yapılaşmalarla ilgili yaptığı açıklamada, yerel yöneticilere uyarılarda bulundu. Yılmaz, kaçak yapılaşmaya asla izin verilmemesi ve göz yumulmaması çağrısında bulundu.

 


Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi Başkanı İshak Taşçı ile biraraya gelen Yusuf Ziya Yılmaz, burada kaçak yapılaşmalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Atakum ilçesinin sorunlarının görüşüldüğü toplantıda Başkan Yılmaz, 2014 yılından itibaren Samsun'un Atakum ilçesinin alt yapısına 164 milyon TL harcama yapıldığına dikkat çekti. 


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, yaptıkları görüşmede Atakum ilçesinde hayata geçirelecek olan projeleri de masaya yatırdı. 


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum Belediyesine yaptığı ziyarette Atakum ilçesinin Karadeniz'in en uzun sahiline sahip bir ilçe olduğunu belirterek, "Bugün burada Karadeniz Bölgesi'nin en uzun sahilinin bulunduğu Atakum ilçemiz için bir aradayız. Tek tek sorunları masaya yatırıp birlikte istişare ediyoruz. Özellikle kaçak yapılar konusundaki hassasiyetimiz çok büyük. Kaçak yapılara geçit vermeyeceğiz. Biz yerel yöneticiler olarak ne pahasına olursa olsun kaçak yapılaşmalara asla izin vermeyeceğiz. Atakum'u daha da ileriye taşıyacağız. Yaptığımız ve bundan sonra yapacağımız projelerle Atakum'u estetik değeri yüksek ve görsel zenginliğe sahip bir ilçe haline getireceğiz" diye konuştu. 
                           
    


Kaçak yapılaşma sorununun da ana gündem maddesi olarak masaya yatırıldığı görüşme de Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı da, şunları dile getirdi.

"Atakum’un değişim ve gelişim sürecini, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın tecrübelerinden faydalanarak devam ettiriyoruz. İlçemiz için önemli bir imar revizyonu süreci yaşadığımız bugünlerde de yine ortaklaşa değerlendiriyoruz. Atakum İlçesinin daha da güzel, daha yaşanılabilir bir ilçe olması noktasında çalışıyoruz. Öte yandan ilçemizde hayata geçireceğimiz projeler, gerçekleştireceğimiz yatırımlara da bu noktada Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yön veriyoruz. Büyükşehir Belediyesi ve Atakum Belediyesi, ortak akıl noktasında birlikte hareket ediyor. Bu birliktelik ilçemize değer katan çalışmaları, projeleri ve yatırımları beraberinde getiriyor. Türkiye’nin göz bebeği olarak nitelendirdiğimiz ilçemizin gelecek yıllarını tasarlıyoruz. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a, ilçemize gösterdiği önem ve verdiği değerden dolayı teşekkür ediyorum."

DİĞER HABERLER