29 Nisan 2017 Cumartesi 14:55 Güncel

WİKİPEDİA KAPATILDI MI? WİKİPEDİA'YA YA NEDEN GİRİLEMİYOR

Wikipedia kapatıldı mı? Wikipedia'ya ya neden girilemiyor

Wikipedia'ya ya Türkiye'den giriş yapılamaması sosyal medyanın gündemi oldu. Peki Wikipedia kapatıldı mı? Wikipedia'ya ya neden girilemiyor. Wikipedia ne zaman açılacak Haberimizde Wikipedia ile ilgili merak edilen sorulara cevaplar bulabilirsiniz..

Wikipedia'ya ya Türkiye'den erişim sağlanaması Wikipedia kapatıldı mı sorularını gündeme getirdi. Wikipedia'ya ya erişimin olmaması sosyal medyada da gündem oldu. Peki Wikipedia neden kapatıldı mı, ne zaman açılacak.


Wikipedia bilindiği üzere ücretsiz ansiklopedi ağı olarak internette kullanılıyor.  Ancak  şuan Wikipedia'ya ya  Türkiye'den erişim yapılamıyor. Peki bunun sebebi ne?  Wikipedia'ya ya neden girilemiyor, erişim yasağı neden uygulandı. 


İşte bu haberimizde  Wikipedia kapatıldı mı Wikipedia'ya neden girilemiyor gibi soruların cevabını siz okuyucularımıza vermeye çalışacağız.  

 

Wikipedia'ya ya Türkiye'yi DAEŞ terör örgütüyle aynı zeminde gösteren içerikleri kaldırmaması, hatta koruma altına alması nedeniyle erişim yasağı getirildi. Türkiye'nin Vikipedi'den söz konusu içeriklerin kaldırılması için dört ayrı talepte bulunduğu ancak Amerika merkezli kuruluşun bunlara yanıt vermediği öğrenildi. 

 

Wikipedia yer alan DEAŞ içeriklerinin kaldırılması konusunda cevap gelmemesi üzerine Türkiye'den bu siteye erişim yasağı konulduğu bildirildi.  

 

Wikipedia söz konusu içerikleri kaldırması halinde tekrar erişime açılacak. 

DİĞER HABERLER