11 Mayıs 2017 Perşembe 16:24 Güncel

SİNOP'TA 280 KİLOMETRE MENZİLLİ MİLLİ FÜZE BORA'NIN ATIŞI YAPILDI

Sinop'ta 280 kilometre menzilli milli füze Bora'nın atışı yapıldı

Sinop'ta 280 kilometre menzilli milli füze Bora'nın atışı yapıldı. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, milli füze Bora'nın Karadeniz'de test edildiğini açıkladı.

Türkiye milli füze Bora'nın test atışını Sinop'ta gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Sinop'tan Karadeniz'in içerisine başarılı bir füze atışının yapıldığını söyledi. Milli füze Bora'nın 280 kilometre menzille sahip olduğunu söyleyen Fikri Işık, Türkiye'nin artık kendi milli füzesini yapma noktasına geldiğine dikkat çekti.


Sinop'ta yapılan füze atışı ile ilgili bilgiler veren Milli Savunma Bakanı Işık, Sinop'tan Karadeniz'e yapılan füze atışının başarılı bir şekilde sonuçlandığını vurguladı. 

 

Sinop'ta test edilen milli füze Bora'nın teknik özellikleri ise şöyle.

Roketsan tarafından geliştirilen Bora füzesi  610 mm çaplı. Sistem, yüksek teknoloji ürünü seyrüsefer ve otomatik tevcih sistemleri sayesinde at ve uzaklaş taktiğini başarıyla uyguluyor. Sistem, farklı marka ve modellerde araç, telsiz, güç sistemi, seyrüsefer sistemi gibi alt sistemlere sahip olacak şekilde kullanıcının lojistik altyapısı ve ihtiyaçlarına göre farklı versiyonlarda tasarlanabiliyor.

DİĞER HABERLER