01 Mayıs 2017 Pazartesi 13:33 Güncel

SAMSUN'UN SİMİDİNİ ANKARA'DA FETÖ'DEN GÖZALTINA ALINAN İŞ ADAMI TANITTI

Samsun'un simidini Ankara'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı tanıttı

Samsun'da FETÖ operasyonunda gözaltına alınan ve adli kontrol şartı ile serbest bırakılan Simit Center'ın sahibi Ahmet Çakır, Ankara'da düzenlenen Coğrafi İşeretli Ürünler Zirvesinde Samsun'un simidini tanıttı.

Samsun'da 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından FETÖ operasyonları kapsamında gözaltına alınan ve iş yerine kayyum atanan Simit Center'ın sahibi Ahmet Çakır'ın Ankara'da gerçekleşen Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesinde Samsun'un simidini tanıtması şaşkınlık yarattı.

 


Ankara Ticaret Odası tarafından düzenlenen Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesinde  Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, Bafra TSO Başkan Göksel Başar, Bafra Ticaret Borsası Başkanı Namık Kibaroğlu, Terme TSO Başkanı Ahmet Ekmekçi, Vezirköprü TSO Başkanı Abdulkadir Fişekçi'de bulunurken, Samsun'da FETÖ soruşturması kapsamında adli kontrol şartı ile serbet kalan Simit Center'ın sahibi Ahmet Çakır'ın zirveye gelenlere Samsun'un simidini tanıtması şok etkisi yarattı.

 

 


Türkiye’nin yöresel lezzetlerinin buluştuğu, Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi'nde Samsun standını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve diğer protokol üyeleri ziyaret etti.  Standa gelen ziyaretçilere ise Samsun simidi, Bafra ve Terme pidesi gibi ürünler ikram edildi.

 

Samsun simidini ise düzenlenen Coğrafi İşeretli Ürünler Zirvesinde FETÖ'den gözaltına alınan, Simit Center isimli iş yerine kayyum atanan ve adli kontrol şartı ile serbest bırakılan Ahmet Çakır tanıttı. 

DİĞER HABERLER