30 Nisan 2017 Pazar 13:53 Güncel

SAMSUN'UN CANİK İLÇE BELEDİYESİ, MİLLİ OYUNCAK ÜRETECEK ATÖLYE KURUYOR

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi, milli oyuncak üretecek atölye kuruyor

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi, milli oyuncak üretecek atölye kuruyor. Canik İlçe Belediyesi, Süperman ve Barbie Bebeklere rakip olacak yerli ve milli oyuncak üretimi için düğmeye bastı. Canik ilçesinde oyuncak müzesi ve milli oyuncak üretecek atölye kuruluyor.

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi, yerli ve milli oyuncak üretecek. Canik İlçe Belediyesi tarafından kurulacak olan Oyuncak Müzesinde ayrıca Keloğlan, Nasrettin Hoca ve Kara Murat gibi yerli ve milli oyuncakların yapılacağı bir atölye kurulacak.

 

Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç, yerli ve milli oyuncak üretimi yapacaklarını açıkladı. Osman Genç, çocukların Süperman ve Barbie Bebeklerle değil yerli ve milli oyuncaklarla büyemesini istediklerini açıkladı.

 

Oyuncak Müzesi inşaatının Canik ilçesinde bulunan Mevlana Eğitim Kültür ve Yaşam kampusünde devam ettiğini belirten Osman Genç, çocukları yabancı kültürden korumak için Oyuncak Müzesi ile atölyesi kurduklarına dikkat çekti.

 

 

 

Canik Belediyesi Belediye Başkanı Osman Genç, Oyuncak Müzesi ve Oyuncak Atölyesi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

 

"Milli oyuncakları üretmemiz ve yerli oyuncak atölyesini hayata geçirmemiz gerekiyor. Çocuklarımız Barbie bebekler, Süpermen gibi yabancı hayal kahramanları yerine Keloğlan, Nasrettin Hoca, Kara Murat gibi kültürümüze ait kahramanların oyuncaklarıyla büyümelidir. Müze, geçmişten günümüze tüm kültürlere ait oyuncakları bünyesinde barındıracak ve Türkiye'nin en büyüğü olacak. Ayrıca kültürümüzü yansıtmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla yerli oyuncak üretmeye şimdiden başladık."

 

DİĞER HABERLER