09 Mayıs 2017 Salı 14:37 Güncel

SAMSUN'DA İLTİHAPLI ET İDDİASI İLE İLGİLİ KASAPLAR ODASINDAN ŞOKE EDEN AÇIKLAMA

Samsun'da iltihaplı et iddiası ile ilgili Kasaplar Odasından şoke eden açıklama

Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen'in Samsun'da gündeme gelen iltihaplı et iddiası ile ilgili yaptığı açıklama  şoke etti. Samsun Kasaplar Odası Başkanı Şen, Samsun'a dışardan gelen etlerin sağlıklı olup olmadığını bilmediklerini açıkladı.

Samsun'da iltihaplı etlerin piyasaya sürüldüğü iddiası ile ilgili bir açıklama yapan Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, şok gerçeği açıkladı.

 


Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, iltihaplı etlerin piyasaya sürüldüğü iddiası ile ilgili yaptığı açıklamada, Samsun halkını tedirgin edecek itiraflarda bulundu. Samsun'da bulunan bir et firmasının deposunda çekildiği gündeme gelen görüntülerde iltihaplı etlerin, piyasaya sürüldüğü ve hastalıklı etlerin halka yedirildiği ileri sürülmüştü.

 

Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen'in ise 'iltihaplı et' iddiası ile ilgili yaptığı açıklama  şok etti. 

Yaptığı açıklamada "Etler kontrolsüz gelebiliyor. Ne kadar kontrol ediliyor, et ne kadar sağlıklı bunu bilemiyoruz" diyen Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, kırmızı et konusunda Samsun'da yaşanan vahim tabloyu da adeta gözler önüne serdi. 

 

ETLER SAĞLIKLI MI BİLEMİYORUZ..

 

Samsun'da bulunan büyük et firmalarının dışarda kesim yaptıklarını ve Samsun'a Diyarbakır, Balıkesir gibi illerden kontrolsüz bir şekilde et sevkiyatı yapıldığını gündeme getiren Samsun Kasaplar Odası Başkanı Ömür Şen, bu etlerin ise sağlıklı olup olmadıkları konusunda bilgilerinin olmadığını söyledi. 

 

DİYARBAKIR, BALIKESİR'DEN ET GELİYOR

 

Samsun'da mezbahanenin bulunmaması nedeniyle kaçak et kesimi olduğunu da dile getiren Ömür Şen, kırmızı et ve iltihaplı et iddiası ile ilgili Samsunluları tedirgin edecek açıklamasında şunları dile getirdi.

 

"Büyük firmalar bizim odamıza kayıtlı değil, biz esnaftan sorumluyuz, bizim esnafımız da asla böyle bir şey yapmaz zaten. Biz oda olarak asla böyle bir duruma izin vermeyiz. Samsun'da bir mezbahane olmadığı için kaçk etten kaynaklanan bazı sıkıntılar doğabilir.  Büyük firmalar dışarda kesim yapıyor. Diyarbakır, Balıkesir gibi illerden et geliyor. Bu etler kontrolsüz gelebiliyor, et ne kadar sağlıklı biz bunu bilemiyoruz. Eğer Samsun'da mezbahane olsa bunun kontrolü sağlanır. Bizim esnafımızı herkes denetleyebilir, bu konuda alnımız açık" 

DİĞER HABERLER