01 Mayıs 2017 Pazartesi 13:57 Güncel

SAMSUN'DA 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI BÖYLE KUTLANDI

Samsun'da 1 Mayıs İşçi Bayramı böyle kutlandı

Samsun'da 1 Mayıs İşçi Bayramı böyle kutlandı. Samsun'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle yürüyüş düzenlendi. 1 Mayıs İşçi Bayramı Samsun'da halaylarla sona erdi.

Samsun'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle sendikalar, sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin katılımı ile yürüyüş düzenlendi.

 

Samsun'da 1 Mayıs nedeniyle düzenlenen yürüyüş ve mitingde ilginç görüntüler ortaya çıktı. 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle sendikalar, sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler yürüyüş yaparken, 1 Mayıs resmi tatil olmasına rağmen ayakkabı boyacısı, inşaat çalışanı ve lokantalarda işçilerin ise çalıştığı gözlemlendi.

 

Samsun'da 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları etkinlikleri kapsamında sabah saatlerinde Atatürk Anıtına çelenk konuldu. 

 

 

1 Mayıs İşçi Bayramı yürüyüşü için  İlkadım ilçesi İstasyon mahallesinde bulunan Ray Apartmanı önünde toplanan kalabalık, burada görevli emniyet mensupları tarafından üst araması yapılarak alana girdi.

 

Samsun'da sendikalar, siyasi partiler, üniversite öğrencileri ile birlikte sivil toplum örgütü üyelerinin katıldığı 1 Mayıs yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanında yapılan miting ile sona erdi. Samsun Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen 1 Mayıs kutlamalarına katılanlar burada halaylar çekti. 

 

 

DİĞER HABERLER