04 Mayıs 2017 Perşembe 20:37 Güncel

ÖZEL HAREKAT POLİSİ EMRE BAĞCI'NIN BAĞIŞLANAN KALBİ DOĞUM GÜNÜNDE HASTAYA UMUT OLDU

Özel harekat polisi Emre Bağcı'nın bağışlanan kalbi doğum gününde hastaya umut oldu

Samsun'un Atakum ilçesi Denizevleri mahallesi Simit Center önünde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı'nın bağışlanan kalbi, İstanbul'da kalp nakli bekleyen bir hastaya doğum gününde umut oldu.

Samsun'un Atakum İlçesinde kadın sürücünün otomobili ile Simit Center'a girdiği kazada ağır yaralanarak tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren özel harekat polisi Emre Bağcı'nın ailesi tarafından bağışlanan böbrek, kornea, karaciğer, kalp ve akciğerinin nakil bekleyen hastalara uyum sağladığı öğrenildi.

 

Samsun'da meydana gelen feci trafik kazasında hayatını kaybeden özel harekat polisi Emre Bağcı'nın organları ailesi tarafından bağışlanmıştı. Hayatını kaybeden polis memuru Emre Bağcı'nın organları 35 saat süren operasyonun ardından alınarak, organ nakli bekleyen 7 hastaya ulaştırıldı. Emre Bağcı'nın bağışlanan kalbinin ise uygun organ bulunamaması halinde hayatını kaybetme riski ile karşı karşıya olan İstanbul'da Gaziosman Paşa Hastanesinde bir hastaya doğum gününde ulaştırıldığı öğrenildi.

 

Samsun'da meydana gelen kazada hayatını kaybeden özel harekat polisi memleketi Çanakkale'de toprağa verilirken, bağışlanan organlarının ise 7 hastaya uyum sağladığı bildirildi. 

DİĞER HABERLER