07 Mayıs 2017 Pazar 13:41 Asayiş

SAMSUN'DA HSYK'NIN İHRAÇ ETTİĞİ 9 HAKİM VE SAVCIYA FETÖ GÖZALTISI

Samsun'da HSYK'nın ihraç ettiği 9 hakim ve savcıya FETÖ gözaltısı

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine Trabzon, Tokat, Çorum, Sinop ve Ordu'da FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan 9 hakim ve savcı Samsun'a getirilerek adliyeye sevk edildi.

Samsun'da Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından meslekten ihraç edilen 2'si kadın olmak üzere 9 hakim ve savcı FETÖ soruşturması kapsamında gözaltın alındı.


Trabzon, Tokat, Çorum, Sinop ve Ordu'da Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu(HSYK) tarafından meslekten ihraç edilen 9 hakim ve savcı Samsun Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınarak Samsun'a getirildi.

 

Gözaltına alınan 2'si kadın 9 hakim ve savcınının FETÖ terör örgütü ile ilişkisinin olduğu gerekçesi ile gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınarak Samsun'a getirilen 9 hakim ve savcının HSYK tarafından 5 Mayıs 2017 Cuma günü yayınlanan kararlarla meslekten ihraç edilenler olduğu öğrenildi. 

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile Trabzon, Tokat, Çorum, Sinop ve Ordu'da gözaltına alınan 9 hakim ve savcının emniyetteki işlemlerinin ardından Samsun Adliyesine sevk edildiği bildirildi. 

 

Öte yandan Adliyeye sevk edilen hakim ve savcı sayısının 10 olduğu, mahkemece adli kontrol şartı ile serbet bırakıldıkları öğrenildi. 
 

DİĞER HABERLER