08 Mayıs 2017 Pazartesi 16:08 Asayiş

SAMSUN'DA FETÖ'DEN GÖZALTINA ALINAN 4 ESKİ KAYMAKAM'DAN 3'Ü TUTUKLANDI

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan 4 eski Kaymakam'dan 3'ü tutuklandı

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan 4 eski Kaymakam'dan 3'ü tutuklandı. Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan eski Kastamonu-Azdavay Kaymakamı, eski Ordu-Ünye Kaymakamı ile eski Çorum-Laçin Kaymakamı mahkemece tutuklandı.

Samsun merkezli düzenlenen FETÖ operasyonunda eski Kastamonu-Azdavay Kaymakamı, eski Ordu-Ünye Kaymakamı, eski Çorum-Laçin Kaymakamı tutuklandı.

 

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında daha önce gözaltına alınan ancak adli kontrol şartı ile serbest bırakılan 4 eski Kaymakam ByLock kullandıkları iddiası ile yeniden gözaltına alındı.  

 

 

 

FETÖ terör örgütüne yönelik mücadelenin hız kesmeden devam ederken, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile eski Kastamonu-Azdavay Kaymakamı A.G, eski Ordu-Ünye Kaymakamı M.D, eski Trabzon-Ortahisar Kaymakamı M.Ş. ve eski Çorum-Laçin Kaymakamı M.E.'nin gözaltına alındıkları öğrenildi.


 

4 ESKİ KAYMAKAM'DAN 3'Ü TUTUKLANDI

 

Öte yandan Samsun Cumhuriyet Başsavcılığının Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturması kapsamında 3 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 4 eski kaymakamdan 3'ü tutuklandı.Savcılıktaki ifadelerinden sonra mahkemeye çıkarılan zanlılardan A.G, M.D. ve M.E. tutuklandı, M.Ş. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

DİĞER HABERLER