04 Mayıs 2017 Perşembe 14:57 Asayiş

SAMSUN'DA FETÖ'CÜ POLİSLER BÖYLE TALİMAT VERMİŞ: DARBE OLURSA DİRENMEYİN

Samsun'da FETÖ'cü polisler böyle talimat vermiş: Darbe olursa direnmeyin

Samsun'da FETÖ'cü polisler böyle talimat vermiş: Darbe olursa direnmeyin. Samsun'un Ladik İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli 2'si tutuklu 8 kişi FETÖ davasında hakim karşısına çıktı. 

Samsun Adliyesi 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya tanık olarak katılan bir polis, Ladik İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli olan ve FETÖ'den tutuklu R.Y isimli komiserin kendilerine "Darbe olursa, asker gelirse kimse direnmesin yapacak bir şey yok" dediğini söyledi. 

 


Samsun'un Ladik İlçe Emniyet Müdürlüğünde FETÖ'nün emniyet yapılanmasına yönelik operasyonda tutuklanan iki komiser ile ilgili duruşmaya katılan tanık polisler şok edici itiraflarda bulundu. 


Haklarında dava açılan 2'si tutuklu 8 eski emniyet mensubunun yargılanması sırasında mahkeme heyetine bilgi veren tanık polisler, FETÖ'nün emniyet içerisinde ki yapılanmasını da adeta gözler önüne serdi. 


Görülen dava da ismi açıklanmayan bir tanık polis, tutuklu olarak yargılanan A.Ö isimli komiserin Ladik ilçe Emniyet Müdürlüğünde görev yaptığı dönemde " Bana yetki verilse Menzil grubu ve AK Parti'lilere hesap soracağım, her şeyi paralel mi yapıyor" dediğini duyduğunu söyledi. 


Ladik İlçe Emniyet Müdürlüğü lokalinde otururken komiserlerin televizyonda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı gördüklerinde "Televizyonu kapatın ya da sesini kısın" şeklinde talimatlar verdiklerini anlatan tanık polis, ayrıca emniyet müdürlüğüne Zaman Gazetesi'nin de geldiğini belirtti.

 

Tanık polislerin verdikleri ifadelerin ardından FETÖ soruşturması kapsamında tutuklu bulunan ve hakim karşısına çıkan A.Ö ve R.Y isimli komiserler üzerlerine atılan suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme heyeti  ise A.Ö ve R.Y'nin tutukluk hallerinin devam etmesi yönünde karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. 

DİĞER HABERLER