11 Mayıs 2017 Perşembe 14:42 Asayiş

SAMSUN POLİSİ İŞİTME ENGELLİ CEVDET ARLI'NIN KATİLİNİ İŞARET DİLİ ÖĞRENEREK YAKALADI

Samsun polisi işitme engelli Cevdet Arlı'nın katilini işaret dili öğrenerek yakaladı

Samsun polisi işitme engelli Cevdet Arlı'nın katilini işaret dili öğrenerek yakaladı. Samsun'da işitme engelli Cevdet Arlı'nın öldürülmesi olayı ile ilgili aranan katil, Samsun polisinin işitme engellilerin kullandığı işaret dilini öğrenmesi ile bulundu.

Samsun'un Canik ilçesi Soğuksu mahallesinde 24 Aralık 2016 tarihinde yalnız yaşadığı evde ölü olarak bulunan işitme engelli Cevdet Arlı'nın katili yakalandı. Samsun Emniyet Müdürlüğü, Cevdet Arlı'nın öldürülmesi olayı ile ilgili aranan katilin bulunması için 5 kişilik özel bir ekip oluşturdu. Katilin bulunması için çalışma başlatan 5 kişilik özel ekip, ilk iş olarak işitme engellilerin kullandığı işaret dilini öğrendi. 


Bu aşamadan sonra özel ekip işitme engelli Cevdet Arlı'nın arkadaşları ile  katilin bulunması ile ilgili yürütülen soruşturmada işaret dilini kullanarak delil ve bilgi toplamaya başladı. Yapılan soruşturmada 5 kişilik özel ekip, faili meçhul cinayete kurban giden Cevdet Arlı'nın evinde bulunan piknik tüpünde maktulün yanı sıra başka bir şahısa ait olan kan buldu. 

 

Polisler piknik tüpünün üzerinde bulunan kan örneği ile birlikte evinde ölü bulunan Cevdet Arlı'nın 6 arkadaşından da kan örneği aldı. Alınan kan örnekleri üzerinde yapılan DNA testi sonuçları piknik tüpünün üstünde bulunan kan örneği ile karşılaştırılınca Samsun polisi Cevdet Arlı'nın katilini tespit etti. Samsun'un Canik ilçesinde evinde ölü bulunan işitme engelli Cevdet Arlı'nın katili Biyolojik İhtisas Dairesinden gelen raporun ardından Ö.Y. (35) isimli işitme engelli arkadaşı çıktı.  Cevdet Arlı'yı öldürme iddiası ile gözaltına alınan Ö.Y, Samsun Emniyet Müdürlüğünde ki işlemlerinin ardından Samsun Adliyesine  sevk edildi. 

DİĞER HABERLER