05 Mayıs 2017 Cuma 16:40 Asayiş

ORDU MERKEZLİ FETÖ OPERASYONUNDA SAMSUN DAHİL 11 ŞEHİRDE 26 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Ordu merkezli FETÖ operasyonunda Samsun dahil 11 şehirde 26 kişi gözaltına alındı

Ordu merkezli FETÖ operasyonunda Samsun dahil 11 şehirde 26 kişi gözaltına alındı. Samsun'un da aralarında bulunduğu Ordu merkezli 11 şehirde yapılan eş zamanlı FETÖ operasyonda ByLock kullandıkları iddiası ile gözaltı kararı bulunan 45 kişiden 26'sı yakalanarak gözaltına alındı.

Samsun dahil 11 şehirde Ordu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile eş zamanlı olarak düzenlenen FETÖ operasyonunda 26 kişi yakalandı.

 


FETÖ terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlar kapsamında Ordu merkezli olarak Giresun, Trabzon, Konya, Samsun, Rize, İstanbul, Ankara, Çanakkale, ve Kocaeli illerinde 45 şüpheli için Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gözaltı kararı verildi. 

 

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığının aldığı gözaltı kararı ile birlikte Samsun'un da aralarında bulunduğu 11 il de FETÖ terör örgütünün haberleşme uygulaması ByLock kullandıkları iddiası ile 26 kişinin yakalanarak gözaltına alındığı öğrenildi. Göazaltına alınanlar arasında memur, şirket çalışanları ve kamudan ihraç edilenlerin bulunduğu bildirilirken, Ordu merkezli olarak başlatılan operasyonda 19 kişinin daha arandığı kaydedildi.

DİĞER HABERLER